Půjčka v hotovosti i pro lidi s exekucí

Půjčit si peníze, když jste momentálně v exekuci, není nijak snadné. Někdy jsou nabízeny půjčky se zástavou, kde exekuce nevadí. Jinde můžete získat nějakou krátkodobou půjčku, pár tisíc korun na 1 měsíc i s exekucí. Nebo se dají najít soukromé půjčku na směnku, v hotovosti i pro lidi s exekucí.

Půjčit si peníze, když jste momentálně v exekuci, není nijak snadné. Někdy jsou nabízeny půjčky se zástavou, kde exekuce nevadí. Jinde můžete získat nějakou krátkodobou půjčku, pár tisíc korun na 1 měsíc i s exekucí. Nebo se dají najít soukromé půjčku na směnku, v hotovosti i pro lidi s exekucí.

Půjčit si peníze, když máte nějaké nevyřešené dluhy, a jste zrovna v exekuci, není nijak snadné. V bance nebo i u většiny nebankovních společností, zájemce o půjčku s exekucí, obvykle odmítnou.

Je to podobné, jako když máte záznam v registru neplatičů a dlužníků. V takovou chvíli jste pro každou finanční společnost, velmi rizikovým klientem. A získání půjčky je pak hodně těžké.

Půjčka na vyřešení exekuce

Určitou možností, jak sehnat peníze i pro lidi s exekucí, nabízí půjčky na vyplacení exekuce. Některé nebankovní subjekty, nabízí lidem pomoc s řešením dluhů a exekucí.

Tyto půjčky obvykle fungují tak, že nedostáváte peníze přímo, ale finanční společnost za vás zaplatí všechny vaše pohledávky (peníze tedy dostane exekutor přímo od finanční společnosti). A vy pak zaplacenou částku splácíte postupnými měsíčními splátkami.

Tyto půjčky, zvláště pokud se jedná o větší sumu peněz, ale obvykle vyžadují, abyste se za poskytnuté peníze nějak zaručili. A nejčastěji se jedná o zástavu nemovitosti (nebo jiného cenného majetku). A to určitě není schůdná cesta pro každého.

Krátkodobá půjčka v hotovosti i s exekucí

Někdy je možné získat i s exekucí, nějakou krátkodobou nebankovní půjčku. Ty jsou zpravidla nabízeny jen do částky 10 000 Kč (pro nové klienty, ti kdo si půjčují opakovaně, mohou dostat až 20 000 Kč). Peníze zde ale musíte vracet většinou už za 30 dní.

U těchto krátkodobých půjček, nevadí ani záznam v registru nebo exekuce. Máte ale šanci získat jen pár tisíc korun, které navíc musíte už za pár týdnů vrátit zpět. A za podobnou službu zaplatíte hodně vysoké úroky (nebo poplatky). Často i 2 tisíce korun za půjčku 10 000 Kč na 30 dní. A to je opravdu hodně.

Soukromá půjčka v hotovosti kde exekuce nevadí

Jinou možností, jak si půjčit peníze, když jste zrovna v exekuci nebo dokonce insolvenci, může být soukromá půjčka. Většinou to bývá půjčka na směnku.

U těchto nabídek na půjčení peněz, je často možné získat peníze i v hotovosti, bez zástavy nebo i pro lidi s exekucí.

Je ale nutná opatrnost. Mezi nabídkami na soukromé půjčky na směnku, je celá řada podvodných nabídek. Nejčastějším typem podvodu, je slib půjčky, ale peníze prý dostanete až po zaplacení nějakého poplatku. Často po vás mohou chtít zaplatit i poplatek ve výši několika tisíc korun předem.

Půjčky s exekucí a placení poplatků předem

Asi neexistuje žádná solidní půjčka, která by byla podmíněna zaplacením nějakého poplatku předem. I tam, kde si účtují poplatek za schválení půjčky (což už dnes není příliš obvyklé), si příslušnou částku strhnou až z toho, co vám mají vyplatit.

Zaplacení nějakého poplatku předem, dává smysl asi jedině u půjček se zástavou nemovitosti, kde po vás mohou chtít znalecký odhad ceny. A za příslušný posudek se někdy platí předem. Ale to je obvykle jen několik stokorun.

Není žádný rozumný důvod, proč byste měli u nějaké půjčky platit několik tisíc korun předem. Pokud někdo podobnou půjčku nabízí, zvláště lidem s exekucí, pak se jedná s největší pravděpodobností o podvod.

Tito podvodníci spoléhají na zoufalou finanční situaci lidí s exekucí. Ví, že si jen tak někde peníze půjčit nemohou. A že jsou tedy ochotní více riskovat. Buďte si ale jisti, že pokud někomu zaplatíte nějaký poplatek předem (jen za slib, že vám půjčí peníze), pak s téměř 100% jistotu svoje peníze (a ani slíbenou půjčku), už nikdy neuvidíte.

Mohlo by vás také zajímat...