Půjčka pro nezaměstnané, v hotovosti na ruku ještě dnes

Půjčit si peníze, když jste nezaměstnaní, bez příjmu a bez možnosti ručení nebo zástavy, je velmi nesnadné. Existuje řad půjček, klidně i v hotovosti na ruku, peníze můžete mít ještě dnes, do hodiny, nebo za pár minut. Všude ale budou chtít, abyste měli zaměstnání nebo jiný zdroj finančních prostředků.

Půjčit si peníze, když jste nezaměstnaní, bez příjmu a bez možnosti ručení nebo zástavy, je velmi nesnadné. Existuje řad půjček, klidně i v hotovosti na ruku, peníze můžete mít ještě dnes, do hodiny, nebo za pár minut. Všude ale budou chtít, abyste měli zaměstnání nebo jiný zdroj finančních prostředků.

Možná to sami znáte. Když chodíte do práce, máte solidní výplatu, úspory na účtu, tak vám banky neustále nabízí výhodné půjčky, nebo kreditní karty, i když další peníze vlastně nepotřebujete.

Když se ale dostanete do finanční tísně, přijdete o práci, jste nezaměstnání a odkázaní, jen na podporu v nezaměstnanosti, tak je to se sháněním půjčky podstatně složitější. Kde najít takovou půjčku pro nezaměstnané? Kdo půjčí lidem bez práce a bez potvrzení o příjmu?

Půjčky i pro nezaměstnané – bez potvrzení o příjmu

Je sice pravda, že dnes už k vyřízení půjčky, obvykle ani nepotřebujete potvrzení o příjmu ze zaměstnání. Zvláště, pokud se jedná jen o menší půjčku, pár desítek tisíc korun.

Takové peníze vám půjčí jak v bance, tak i téměř u kterékoliv nebankovní společnosti. A nebudou po vás ani chtít nějaké potvrzení ze zaměstnání.

Často to má ale jeden háček. Sice nechtějí vidět potvrzení o příjmu, ale místo toho budou chtít doložit třeba výpis z bankovního účtu. Nebo se vás alespoň ptají, jestli máte nějaké zaměstnání. A pokud poctivě napište, že ne, tak je žádost o půjčku zamítnuta.

Pokud není potřeba potvrzení o příjmu nebo výpis z bankovního účtu, tak je ale zcela určitě nutné, abyste měli zaměstnání, nebo alespoň nějaký jiný zdroj pravidelného příjmu (nějaká brigáda, příjem z podnikání, důchod nebo alespoň rodičovská či mateřská).

Půjčka v hotovosti na ruku ještě dnes

Další problematická věc může být, pokud si chcete půjčit peníze v hotovosti na ruku. Ideálně ještě dnes.

Půjčky v hotovosti, nabízí jen opravdu velmi málo nebankovních společností. A banky vůbec ne (tam to jde jen na účet, a pak si můžete peníze vybrat z bankomatu). Specifické jsou lichvářské půjčky na směnku, které jsou naopak pouze v hotovosti na ruku (a bez možnosti převodu na účet).

Pokud z nějakého důvodu, potřebujete vyplacení půjčky v hotovosti, pak je jen několik málo možností.

Několik nebankovních společností, mí domluvenou spolupráci s celostátní sítí čerpacích stanic. Tam si tedy můžete téměř kdykoliv přijet vyzvednou peníze v hotovosti. Jiné zase spolupracují s trafikami, které najdete v nákupních centrech. I tam je možné dostat peníze hotově, na ruku.

Najdou se i nebankovní úvěrové společnosti, které působí jen lokálně (mají pobočky jen v jednom či několika málo městech). U nich, jsou také někdy nabízeny půjčky s vyplacením hotově, na ruku, přímo na pobočce.

A pochopitelně nesmíme zapomenout, na klasické zastavárny, kde vám také půjčí peníze hotově, a neptají se vás na vaše příjmy, nebo jestli máte nějaké zaměstnání.

Půjčky i pro nezaměstnané se zástavou nemovitosti

Výše uvedené půjčky, jsou obvykle poskytovány bez zástavy a bez ručení. Musíte ale dokládat příjem, nebo mít alespoň nějaké zaměstnání či jiný zdroj finančních prostředků.

Něco jiného jsou pak půjčky, kde za poskytnuté finanční prostředky, ručíte zástavou nemovitosti. Ty jsou i pro nezaměstnané a není potřeba dokládat příjem. Za půjčku se ručí zástavou nemovitosti (nebo někdy i jiným cenným majetkem – například zástava na osobní automobil).

U těchto úvěrů se zástavou, je pak možné získat nejenom několik desítek tisíc korun, ale i podstatně větší částky. Maximální výše úvěru, je zpravidla omezena jen hodnotou zastavené nemovitosti.

Půjčka pro nezaměstnané bez příjmu a bez zástavy

Půjčka pro nezaměstnané, která by byla bez zástavy (nebo bez jiného ručení), bez toho že byste dokládali příjem, je poměrně nereálná.

Pokud jsou někde ochotni půjčit lidem bez práce a bez ručení, pak to budu maximálně jednotky tisíc korun (maximálně do 5000 Kč), a i to jen výjimečně.

Je to nepříjemné, ale bohužel to nezměníte. Lidem bez práce a bez příjmu, jen tak někdo nepůjčí. A pokud náhodou ano, pak zaplatíte úrok i 100% nebo více.


Mohlo by vás také zajímat...