Nebankovní kreditní karta bez doložení příjmů

Speciálním typem kreditní karty bez příjmu jsou pak kreditní karty pro studenty.

Speciálním typem kreditní karty bez příjmu jsou pak kreditní karty pro studenty.

Kreditní karta může být velmi šikovný nástroj, když potřebujte uhradit nějaké výdaje, zaplatit nákupy nejrůznějšího zboží nebo služeb. Většina kreditních karet pak funguje tak, že máte okamžitě k dispozici nějaký úvěrový (kreditní) limit, který můžete kdykoliv čerpat, až do jeho maximální výše.

A utracené peníze pak vracíte až za několik týdnů (většina kreditních karet má základní bezúročné období v rozmezí 30 – 90 dní). Pokud uhradíte celou částku, tak vás toto „půjčení“ peněz nic nestojí (resp. u některých kreditních karet jsou účtovány měsíční poplatky za kreditní kartu, často také poplatek za výběr hotovosti z bankomatu, nebo bezhotovostní převod z kreditní karty na jiný účet).

Pokud ale neuhradíte celou částku, pak platíte každý měsíc určitou minimální splátku, která je navýšena o úroky. A ty nejsou u kreditní karty příliš nízké. Spíše naopak. Kreditní karty mají jedny z nejvyšších úroků. Karta se tak určitě nehodí k financování nějakých dlouhodobějších závazků, to už je lepší klasická půjčka nebo úvěr.

Nebankovní kreditní karta

Kreditní karty běžně nabízí snad všechny banky. Kromě nich jsou ale nabízeny desítky dalších, nebankovních kreditních karet. Typicky je svým klientům nabízí nejrůznější „splátkové“ společnosti (společnosti poskytující nákupy na splátky), jako je třeba HomeCredit, Cofidis, Cetelem.

Další kreditní karty jsou nabízeny třeba i různými obchody – kreditní kartu nabízí třeba i obchodní řetězec TESCO, v rámci své dceřiné firmy Tesco Finanční služby. Nebo třeba síť obchodů s elektronikou DATART. Tyto kreditní karty ale bývají často „omezené“, kdy je možné je používat jen na úhradu nákupů v daných obchodech (nebo případně v nějaké síti partnerských obchodů).

Nebankovní kreditní karta i bez příjmu

U velké většiny bankovních i nebankovních kreditních karet je zpravidla vyžadováno, abyste měli nějaký stálý zdroj příjmů. To ale nutně neznamená, že byste museli dokládat nějaké potvrzení o příjmu. V bance často stačí už jen to, že vám každý měsíc na účet chodí nějaké peníze.

Jinde je zase možné mít úvěrový limit (třeba 30000 Kč nebo 50000 Kč), i bez příjmu (nemusíte nic dokládat nebo prokazovat). Při vyšších limitech u kreditní karty ale je zpravidla požadováno nějaké doložení příjmu i u nebankovních společností.

Kreditní karty pro studenty

Speciálním typem kreditní karty bez příjmu jsou pak kreditní karty pro studenty. Většina bank má ve své nabídce nějaký studentský účet. Z logiky věci se dá předpokládat, že studenti většinou nedisponují nějakým příjmem (kromě toho od rodičů). Přesto ale mají možnost získat k takovému účtu i kreditní kartu. Ta má zpravidla jen nějaký omezený limit (často jen 10000 Kč až 30000 Kč) a obvykle bývá požadován podpis zákonného zástupce (jednoho z rodičů), který pak vystupuje v roli ručitele – pokud by student vyčerpané peníze z kreditní karty neuhradil, bude banka požadovat úhradu po rodičích.


SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Pujcim penize na smenku. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Rychlá půjčka pro nezaměstnané. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Mohlo by vás také zajímat...